Podziemia przy ulicy Księcia Bolka I w Kamiennej Górze pod górą, na której w średniowieczu znajdował się zamek. To przykład podziemnego obiektu, którego drążenie rozpoczęli w przeszłości Husyci, a który następnie został zaadaptowany przez III Rzeszę na cele II wojny światowej.
Czy przeskanowany tunel miał być taką średniowieczną drogą ewakuacyjną z zamku? Nie możemy wykluczyć takiej tezy, choćby dlatego, że przeglądając skan podziemi, widzimy nieskończone odnogi korytarzy, a nie jest wiadome, z którego okresu pochodzą poszczególne części podziemi.
Ponadto góra Zamkowa w trakcie ostatniej wojny posiada więcej podziemnych obiektów, których łączna długość miała wynosić ponad 700 metrów.
Obiekt udało nam się zeskanować dzięki pomocy grupy Sudety.pro – w szczególności Krzysztofowi Wojtasowi.
Sprawdźcie stronę Sudety.pro
1 Comment
Jack
Piękna rzecz, kawał dobrej roboty panowie.